Turecko Invia: Najlepšie hotely pre dovolenku a jejich recenziePonuka najlepších hotelov Turecko

Invia – Orsmaris Boutique, Turecko

Invia – Orsmaris Boutique

Dovolenka Marmaris, Turecko

Zľava: -0% Cena od 689 EUR

Detail zájazdu
Invia – Korumar De Luxe, Turecko

Invia – Korumar De Luxe

Dovolenka Kusadasi, Turecko

Zľava: -16% Cena od 1662 EUR

Detail zájazdu
Invia – The Byzantium, Turecko

Invia – The Byzantium

Dovolenka Istanbul, Turecko

Zľava: -1% Cena od 591 EUR

Detail zájazdu
Invia – Atlantis Royal, Turecko

Invia – Atlantis Royal

Dovolenka Istanbul, Turecko

Zľava: -1% Cena od 6409 EUR

Detail zájazdu
Invia – Oran, Turecko

Invia – Oran

Dovolenka Istanbul, Turecko

Zľava: -0% Cena od 802 EUR

Detail zájazdu
Invia – Celal Sultan, Turecko

Invia – Celal Sultan

Dovolenka Istanbul, Turecko

Zľava: -0% Cena od 705 EUR

Detail zájazdu
Invia – Santa Sophia, Turecko

Invia – Santa Sophia

Dovolenka Istanbul, Turecko

Zľava: -17% Cena od 623 EUR

Detail zájazdu

Turecko v kocke

Turecko je fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza na rozhraní Európy a Ázie, čím vytvára jedinečný spoj kultúrnych a historických vplyvov. Má bohatú históriu, nádherné prírodné krásy, pôsobivé pamiatky, pohostinných ľudí a jedinečnú kuchyňu. Tu je niekoľko dôležitých informácií o Turecku:

Istambul:
Istambul, prevažne ležiaci na európskej strane, je jedným z najikonickejších miest v Turecku. Je známy svojimi mešitami, ako napríklad Hagia Sofia a Modrou mešitou, ktoré odrážajú historické a kultúrne bohatstvo. Bazar Kapali Carsi je miestom, kde môžete zažiť živú atmosféru a kúpiť si tradičné suveníry.

Pobrežie Egejského a Stredomorského mora:
Turecko má nádherné pobrežie, s krásnymi plážami, tirkizovou vodou a luxusnými letoviskami. Bodrum, Antalya, Marmaris a Fethiye sú len niektoré z miest, ktoré ponúkajú relaxáciu a vodné športy.

Kapadócia:
Kapadócia je región so svojimi pôsobivými skalnými útvarmi, jaskyňami a balónovými letmi nad scenickými krajinami. Toto miesto je jedinečné pre svoju prírodnú krásu a archeologické pamiatky.

Historické Pamiatky:
Turecko je domovom mnohých historických pamiatok, vrátane starovekých rímskych a gréckych ruín. Efes, Pamukkale, a Antický Trosky sú len niektoré z miest, kde môžete pozorovať stopy minulosti.

Kuchyňa:
Turecká kuchyňa je bohatá a rôznorodá. Môžete ochutnať známe jedlá, ako sú kebabs, baklava, meze (predjedlá), a kofte (mäsové guľky). Kombinácia byliniek, olivového oleja a čerstvých surovín robí z tureckej kuchyne jednu z najlahodnejších na svete.

Kultúra a Tradície:
Turecko má hlboko zakorenené kultúrne a historické tradície, ktoré sa odrážajú v umení, hudbe, tanci a festivadoch. Turecko je domovom aj rôznych etnických skupín a náboženstiev, čo vytvára pestrosť v kultúre.

Recenzie Dovoleniek v Turecku:
“Naša dovolenka v Turecku bola nezabudnuteľná. Pláže boli úžasné, s jemným pieskom a priezračnou vodou. Miestni ľudia boli veľmi priateľskí a ochotní pomôcť. Navštívili sme Istambul a boli sme fascinovaní jeho kultúrou a historickými pamiatkami. Kuchyňa nás zaujala svojimi jedinečnými chuťami. Všetky tieto zážitky vytvorili dokonalú dovolenku.”

Turecko ponúka zmes histórie, prírody, kultúry a pohostinnosti, čo robí z tejto krajiny výnimočnú destináciu pre cestovateľov s rôznymi záujmami.

V Turecku je veľa krásnych miest a pamiatok na preskúmanie. Tu je zoznam niektorých z najznámejších miest a pamiatok, ktoré by ste mali zvážiť pri návšteve krajiny:

Istambul:

Hagia Sofia: Ikonická stavba, ktorá slúžila ako kostol, mešita a teraz múzeum. Je to jeden z najvýznamnejších historických pamiatok v Istambule.
Modrá mešita (Sultan Ahmet Camii): Nádherná mešita so slávnym modrým dlaždením, ktorá je symbolom mesta.
Topkapi Palác: Bývalé sídlo osmanských sultánov so vzácnymi zbierkami artefaktov a šperkov.
Bazár Kapali Carsi: Obrovský trh s rôznymi predajcami, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry, šperky, koberce a omnoho viac.

Pobrežie Egejského a Stredomorského mora:

Efes: Staroveké rímske mesto s dobre zachovanými ruínami, vrátane Celsusovej knižnice a Veľkej divadla.
Pamukkale: Termálne pramene, ktoré vytvorili bielych vápencových teras, vytvárajú nádherný scenický pohľad.
Bodrumský hrad: Historický hrad na pobreží, ktorý ponúka panoramatický výhľad na more.

Kapadócia:

Balónové lety: Kapadócia je známa svojimi balónovými letmi nad scenickými skalnými útvarmi a údoliami.
Podzemné mesto Derinkuyu: Historické podzemné mesto, ktoré bolo postavené do skál a slúžilo ako úkryt pre obyvateľov.

Antický Trosky:

Antický Trosky: Archeologická lokalita, kde sa nachádzajú ruiny starovekého mesta Trosky, ktoré bolo dôležité počas trojskej vojny.

Konya:

Mešita Selimiye: Impozantná mešita so zlatými detailmi a nádhernou architektúrou.

Trabzon:

Sumela kláštor: Kláštor zavesený na skalách s nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

Ak ste si z našej ponuky na hľadaný výraz: Turecko nevedeli vybrať, vráťte sa za pár hodín. ponuky pre Turecko aktualizujeme niekoľkokrát za deň.

Pred dovolenkou v destinácii: Turecko sa pozrite na mapu či hotel, ktorý ste si vybrali nie je ďaleko od pláže, prečítajte si rôzne diskusie a recenzie hotelov a až potom ubytovanie objednajte. Apartmán s výhľadom na more krásne spríjemní Vašu dovolenku. Pri výbere leteckej dovolenky je dôležité letisko, niekedy býva odlet treba o druhej ráno, ak poletíte z Bratislavy a ste napríklad z Košic, tak už len odlet na dovolenku sa môže stať nočnou morou.

Odporúčané weby: Wikipédie, geografická časť,. Prejdite si články ohľadom bezpečnosti treba na Sme.sk Zistite si aké bude počasie, alebo aké je priemerné počasie napríklad na Googlu, a hlavne: neležte len na pláží, ale vyrazte aj po okolí. Pozrite sa na rôzne pamiatky a zistite si čo najviac zaujímavostí, aby ste mali doma po príchode čo rozprávať.

Turecko: Zaujíma Vás aktuálne počasie, teplota mora a vzduchu?

Ak vás zaujíma aktuálne počasie kliknite si vyššie na akýkoľvek z hotelov, v detaile hoteli kliknite na odkaz zobraziť voľné termíny a ceny, pod fotkami je záložka počasie v nej nájdete nielen aktuálnu teplotu vzduchu a mora, ale aj predpoveď počasia na nasledujúce dni alebo radu pre najlepší čas na dovolenku v destinácii Turecko.

Dlhodobá predpoveď počasia na 14 dní

Všetky nami ponúkané hotely od Invia

Recenzie hotelov Turecko

Príspevok bol naposledy aktualizovaný:

Za hádku s manželkou peniaze späť nedostanete, alebo Kedy sa oplatí dovolenku reklamovať a kedy nemáte šancu?

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Nie každý turista je však s priebehom svojej dovolenky spokojný a po návrate sa uchyľuje k reklamáciam. Aj tento rok sa medzi reklamáciami našli kuriózne sťažnosti.Klient si po dovolenke sťažoval napríklad na to, že mu vo výhľade z pláže na more bránil ostrov Krk. Ďalší zasa požadoval náhradu vzniknutej psychickej ujmy: „Ihneď na letisku som sa s manželkou pohádal a počas nasledujúcich dní mi z dôvodu psychického vypätia vyskákali opary na perách, čím mi vznikla fyzická aj psychická ujma,“ uviedol s odvolaním na právne paragrafy vo svojej sťažnosti cestovateľ. „Slnečné okuliare mi pohltila voda v mori. Nikde som sa nedočítala, že si nemám slnečné okuliare brať do vody, že hrozí strata. Mohol by na to upozorniť napríklad delegát...,“ požadovala úhradu okuliarov turistka. Cestovná kancelária invia čítať ďalej

Top letiska

  • Bratislava
  • Košice
  • Sliač
  • Poprad
  • Piešťany
  • Viedeň
  • Praha
  • Budapešť
  • Katovice

Dovolenka pre seniorov 55+ - zľavy pre seniorov od Invie

Cestujte v každom veku. Pre osoby staršie ako 55 rokov máme zaujímavé zľavy, ktoré sa týkajú zájazdov označených typom zájazdu "vhodné pre seniorov".

Dotované zájazdy Senior 55+, teda zájazdy za zníženú cenu, sú vhodné špeciálne pre seniorov 55 rokov a viac a vznikli v spolupráci s organizáciami cestovných kancelárií a s vládami v niektorých krajinách.

Hotely môžete filtrovať podľa
Animačné programy Bezbariérový prístup Domáce zvieratá povolené Hotel iba pre dospelých Klimatizácia Kuchynský kút Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo Pokojná lokalita Priamo na pláži Priamo pri zjazdovke Sportovní aktivity Tobogany a vodné kĺzačky Vhodné pre deti Vnútorný bazén Vonkajší bazén Wellness WiFi zadarmo Zastávka skibusu v blízkosti hotela

Cestovné kancelárie, ktoré zastupujeme
Adria Travel / ALFA TRAVEL / Aquamarin / Cesty za poznaním / DAKA / ETI Slovensko / Eurocar Tour / FIFO / HappyTravel / Hydrotour / Juventour / Kartago tours / Koala tours / Lola Tours / N.I.K. Slovakia / Pegas tour / Solartour / Solvex / Stop Tour / Sun&Fun / Terra Travel / Turancar / Travego / Veva Travel / ViaSale Travel

Niektoré zahraničné cestovné kancelárie, ktoré zastupujeme
ABC tours / Adria Databanka / Afrodita / Alltours.de / America Tours / Ancora / Anex.DE / Apollon / Apulia in / Aquarius Adriatic / Aša / Atis / Atlantika / Azzurro / Bena Tour / Bery Reisen / Best Reisen / Blue Sky Travel / Blue Style / Bohemian Fantasy / Bon Ton / Brenna / Bulgaria Tour / Campana / Canaria Travel / Cílka / CK2 / Color Travel / Consultour / Coral Travel / Čedok / ČiLe / ČSAD Tišnov / DEAN / Datour / DER Touristik / Dezka / Dovolená na přání / Electra Tours / Emma / Erika Tour / Eso Travel / ETI / Eurowings holidays / Experitour / Extrem sport / Fede / Fit Reisen.de / FERIEN Touristik / FTI.de / Fly dovolená / For-Line / Frčíme / Gargano / Geovita / Globtour Group / Hap Tour / Hoška Tour / Cherry tour / ID Riva Tours / Ideal-Tour / Inex / Invia International / Itaka / KALOUSEK & WILLIAMS / Karavan / Kareta Tour / Katu / Kellner / Kentlucky / KM Travel / Kompas / Ko-tour / Krasim Tour / Ludor / LMX.DE / LMXI International.DE / Mamut tour / Marco Polo / Mauthner / Maxsun Holidays / Mayer & Crocus / Mediteran / Natour / Nirvana Travel / Nomád / Nova / Olimar / Orex Travel / Osvěta / Periscope Skandinávie / PT tours / Redok Travel / Rekrea / Relax Adriatic / Relax Travel / Rywal / Sardegna Travel / Schauinsland.DE / SiamTravel / Skalla CZ / Teplická rekrea / Teptour / Time Travel / TIP travel / Tipa Tour / Toprague / Travel 2002 / Travel Family / Travel Sport / TraveLeague / TUI.AT / TUI.PL / Utazzitthon / Vega Tour / Victoria / vtours / VVV Tour / Wisnar / Wygoda travel / Za sluncem / ZEMEK

Invia pobočky
Žiar nad Hronom / Bratislava / Pezinok / Košice / Michalovce / Komárno / Nitra / Šaľa / Bardejov / Humenné / Levoča / Poprad / Prešov / Vranov nad Topľou / Dubnica nad Váhom / Nové Mesto nad Váhom / Považská Bystrica / Prievidza / Trenčín / Hlohovec / Šamorín / Trnava / Veľký Meder / Čadca / Martin / Námestovo / Žilina

Často hľadané výrazy
last minute / dovolenka / last minute dovolenka / dovolenky / last minute dovolenky / dovolenka 2023 / dovolenku / dovolenke / lastminute / zanzibar dovolenka / ultra last minute dovolenka / dovolenka pri mori / lacne dovolenky / all inclusive dovolenka / satur last minute / ultra last minute konečná cena / hydrotour last minute / poistenie na dovolenku / dovolenky sme / zájazdy sk / cestovná kancelária fischer / daka cestovka / chorvacko dovolenky / cestovka fifo / poznávacie zájazdy 2023 / fischer cestovna kancelaria / dovolenka lastminute

Copyright © 2018 - 2024 Dovia.sk Vyberáme pre Vás najlepšie ponuky dovolenke prostredníctvom portálu invia.sk Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií. Informácie na týchto stránkach sú preberané zo stránok partnerov a môže sa stať, že informácie nebudú vždy úplne aktuálne. Pre presné informácie o zájazde vždy kliknite na detail zájazdu. Správne sa píše: last minute ne: las minute nebo last minut. Skúste si Vašu dovolenku vyhľadať na Google.sk alebo sa pozrite na videá z Vašej destinácie na Youtube Prevádzkujeme tiež: Dovia.cz - dovolená od Invia.cz, Super last minute wyjazd jutro, last minute dovolenka, dovolenka 2024, tip na výlet: Polskie Malediwy, Recenzie Turecko